לינאלול טרפן עם פוטנציאל רפואי

Linalool הוא טרפן המצוי בקנאביס, הידוע בניחוח הלבנדר שלו וביתרונותיו הטיפוליים. בעמוד זה תוכלו למצוא רשימה של זני קנאביס המכילים לינאלול, כך שתדעו אילו כדאי לנסות אם אתם רוצים ליהנות מן היתרונות שלו.

כאמור, הלינאלול מפיק ארומה של לבנדר עם תווים של תבלינים, ולמעשה ניתן למצוא אותו ביותר מ- 200 סוגי צמחים. יש הטוענים כי גם מי שלא משתמש בקנאביס צורך יותר מ- 2 גרם לינאלול דרך המזון מדי שנה.

ללינאלול יש תכונות אנטי-מיקרוביאליות המסייעות בהגנה על צמחים ועשויות גם להועיל לבני אדם. טרפן זה שימש בתרופות טבעיות מסורתיות בשל תכונותיו המרגיעות והאנטי אפילפטיות. מחקרים בבעלי חיים מצאו כי עכברים שנחשפו ללינאלול היו בעלי רמות מופחתות של חרדה ודיכאון. כמו כן, מאמינים שלינאלול יכול לסייע למערכת החיסון בעמידות טובה יותר להשפעות של מתח נפשי.

ישנם גם מחקרים המצביעים על כך שלינאלול חוסם את הגלוטמט שהוא המעורר העיקרי של המוח ועשוי לשפר את ההשפעות של תרופות הרגעה. מסיבות דומות, הוא עשוי גם להרגיע שרירים ויכול לעזור בטיפול בכאב. הוא אפילו התגלה כמסייע בטיפול במחלת האלצהיימר. אמנם יש צורך במחקר רב יותר על כל היתרונות הפוטנציאליים הללו, אבל זה בהחלט מעודד והופך אותו לאחד הטרפנים המלהיבים יותר.

×

ברוכים הבאים למאגר זני הקנאביס (Strains List)

אתה בן 18 לפחות?

על ידי גישה לאתר זה, אתה מקבל את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.