פירוט מלא של קנאביס לפי טרפנים

הטרפנים המצויים בקנאביס, שהם הכימיקלים שאחראים על הארומה של זני הקנאביס, מעוררים עניין הולך וגובר. הטרפנים מופרשים מאותן בלוטות המייצרות קנבינואידים כמו THC ו- CBD, ויש כמה כאלה, כאשר לכל אחד מהם תכונות מובחנות משלו.

למעשה, מעל 100 טרפנים שונים זוהו בצמח הקנאביס, כאשר שמונה מהם הם המרכזיים והמעניינים במיוחד: קאריופילן, הומולן, לימונן, אוסימין, מירצן, לינאלול, פינן וטרפינולן. לא רק שלכל אחד מאלה יש פרופיל ארומה מובהק משלו, אלא שהם גם ממלאים כנראה תפקיד חשוב בקביעת ההשפעה של זני הקנאביס, ויש הסוברים אפילו שהטרפנים חשובים יותר מאשר העובדה אם צמח הוא אינדיקה או סאטיבה.

לדוגמה, טרפנים מסוימים עשויים להביא למצב של רגיעה או להקל על מתח, בעוד שאחרים עשויים להיות מועילים יותר בשיפור המיקוד והריכוז. דוגמה לכך היא מירצן, שהוא לא רק הטרפן השכיח ביותר בזני הקנאביס המסחריים, אלא שהוא נמצא לעתים קרובות גם בזני קנאביס בעלי תכונות הרגעה. דוגמה נוספת היא טרפינולן, הנפוץ בזנים מרוממים. עם זאת, ההשפעה של כל טרפן עשויה להשתנות בהתאם לתרכובות האחרות בזן נתון, לפי מה שידוע כאפקט הפמליה. נדרש עוד הרבה מחקר כדי לקבוע בדיוק כיצד העניין עובד.

בעוד שההבדל בין חלק מהטרפנים הוא מינורי, כל אחד מהם בהחלט מסוגל לספק רובד חדש לניחוחות ולטעמים הקיימים בזני הקנאביס, וישנן עדויות הולכות וגדלות לכך שאולי יש להם גם יתרונות טיפוליים.

כיום כבר מקובל לבחון את תכולת הטרפנים בבדיקות מעבדה של קנאביס, כך שכאשר אתם באים לבחור זן, קל למצוא גם מידע על הטרפנים שלו. ניתוח פרופיל הטרפנים הוא תחום חדש יחסית, אך הוא בהחלט מלא פוטנציאל וחשיבות.

כאן תוכלו לעיין בקלות בזני הקנאביס לפי פרופיל הטרפנים שלהם. אם אתם מעוניינים לראות אילו זנים מכילים טרפן מסוים, תוכלו ללחוץ על הקישור הרלוונטי כדי לראות את הרשימה המלאה. אנו מעדכנים את מאגר הנתונים שלנו כל הזמן ואנו שואפים להביא עבורכם את המידע המדויק והמעודכן ביותר. המשיכו לעיין כדי ללמוד עוד על כל טרפן ועל הזנים שבהם הוא נמצא.

×

ברוכים הבאים למאגר זני הקנאביס (Strains List)

אתה בן 18 לפחות?

על ידי גישה לאתר זה, אתה מקבל את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.