בלאק ביוטי (Black Beauty) זן קנאביס מיוחד

בלאק ביוטי (Black Beauty) הוא פנינה יוצאת דופן בתוך שוק זני הקנאביס המכיל מבחר עשיר של מינים וסוגים. צמחי קנאביס מזן בלאק ביוטי (Black Beauty) לא רק פורחים בצורה שונה מזנים אחרים, אלא גם מייצרים ריכוז משמעותי של הקנבינואיד הפחות נפוץ: THCV. החזות המרשימה של התפרחת השחורה והייחודית של הזן, ארומת האננס הטרופית שתפרחתו מדיפה וההשפעה הפסיכואקטיבית הניכרת שהוא מתניע במהרה הופכות את בלאק ביוטי (Black Beauty) לאחד מזני הקנאביס המיוחדים בעולם. אם כל זה לא מספיק, בשונה מרוב זני הקנאביס הנוטים לעורר תיאבון, בלאק ביוטי (Black Beauty) מציע אפקט כמעט מהפכני שמסייע לווסת ביעילות את התיאבון ולהרגיע תחושת רעב.

בלאק ביוטי זן קנאביס יוצא מן הכלל

אחת התגובות החוזרות ונשנות שעולה מצרכני קנאביס רבים היא האפקט שמכונה ״מאנצ׳יז״ (Munchies) - הדחף העוצמתי לצרוך מזון לאחר השימוש. התופעה יכולה לעודד עליה במשקל, ויחד עם עייפות מצטברת - עלולה לעודד צריכה של מזון מהיר ולא בהכרך בריא. בנוסף, צרכני קנאביס רבים נמצאים תחת טיפול תרופתי המעודד תיאבון מוגבר, למשל תרופות לסוכרת ומחלות לב. נוסף אף על זאת - תרופות עדכניות להרזיה בדרך כלל מקדמות תופעות לוואי כגון לחץ דם מוגבר, סימפטום בעייתי במיוחד למתמודדים עם משקל עודף. אם כך, זן קנאביס בעל סגולה לשכך רעב מציע פוטנציאל עשיר הן לענף הקנאביס הרפואי והן לתעשיית הבריאות או לשוק המזון הדיאטטי והלייף סטייל. החל מהפוטנציאל שלו כעזר פשוט לירידה במשקל ועד להיותו כלי אפשרי במאבק כנגד אחד מגורמי הסיכון הבריאותיים המשמעותיים של המאה ה-21 - השמנת יתר, האפשרויות הן עצומות.

 

יוצא דופן בכל קנה מידה

בלאק ביוטי - Black Beauty הוא זן קנאביס מדהים המפיק תפרחת בגוון סגול שזיף שחרחר ושערות עלי בכתום עוצמתי המתלבט על הרקע הכהה הזה. העלווה בגוון ירוק חזק והארומה שהתפרחת מדיפה טרופית ומזכירה אננס בשל ומתוק. כמו הרבה דברים יפים ומיוחדים - בלאק ביוטי - Black Beauty לא נפוץ בכלל, אך יש לו ערך רב למטופלים רבים ושני הדברים קשורים זה לזה; בלאק ביוטי - Black Beauty מייצר פרופיל קנבינואידי עשיר בעל ריכוזי THC : THCV ביחס של 2:1. 

למען האמת, מפרט הקנבינואידים הדומיננטיים בגנטיקה השתנה במשך השנים ככל שהתפתחה. בלאק ביוטי - Black Beauty המקורי היה אחד מהזנים בעלי הפוטנציאל המבטיח ביותר בתעשיית ה-CBD. ריכוז ה-CBD שהיה מפיק עמד על 3% ויחס ה-THC סביב 11%. עם זאת, כשהצמח עבר בדיקות מאוחרות יותר התגלה דווקא ריכוז THCV גבוה במיוחד שנע סביב 4% לצד יחס THC של 7%. הפרופיל הקנבינואידי הוא רק אחת מהתעלומות של גנטיקת הקנאביס הייחודית הזו.

בלאק ביוטי - Black Beauty פורח קצת אחרת. למרות שרוב גנטיקות הקנאביס זקוקות למחזור בן 12/12 שעות של חושך/אור כדי להתחיל לפרוח, בלאק ביוטי - Black Beauty מסתפקת במחזורים בני 6 שעות חושך בלבד ודורשת 18 שעות אור. כדי לשמור על הצמח שלא יפרח יש להאיר עליו במשך כל היום.

ייחודיות פריחתו של בלאק ביוטי - Black Beauty לא מסתיימת בתנאי התאורה; צבע התפרחת הופך מסגול עמוק לשחור לאט לאט ככל שניצני הפריחה תופחים ונוסף על זאת - משהו מיוחד קורה להם לאחר שישה שבועות של פריחה. בתזמון זה, כשהצמח כבר הגיע לבגרות ונמצא זמן קצר לפני הקציר הוא משנה את מינו והופך הרמפרודיט (Hermaphrodite) - דו מיני - בעל תפרחות נקביות וזכריות שיתבטאו בפרחים בעלי שערות צהובות בצורת בננה עליהם ימצאו האבקנים.

בהתאם להרמפרודיט או כל צמח קנאביס בעל תפרחת זכרית, יש לגדלו בנפרד מצמחים אחרים אחרת יאביק תפרחות נקביות הנמצאות בסביבתו. אם זו סיבה לדאגה - תשמחו לשמוע שלאחרונה נמצא פתרון למעוניינים לוותר על האפקט הייחודי הזה.

לאחרונה, מגדלים הצליחו לבדל את גנטיקת בלאק ביוטי - Black Beauty לשלושה פנוטיפים שונים. כלומר - שלושה תתי זן שונים המפיקים הרכב קנבינואידים שונה ונבדלים זה מזה אפילו בצבעוניות. רק אחד מהפנוטיפים מפגינים נטיות פריחה הרמפרודיטית, אך ראוי לציין כי זהו גם הסוג שמייצר את אחוזי ה-THCV הגבוהים ביותר, במיוחד כאשר גדל בחללים סגורים.

מרגיע רעב, במהירות

הנוכחות של קנבינואידי THCV בבלאק ביוטי - Black Beauty לא רק מרגיעה תחושות רעב אלא גם מזרזת את ההשפעה הפסיכואקטיבית המתרחשת הודות ל-THC שבתפרחת. חווית השימוש מתעצמת במהרה ומשרה אווירה ממריצה ואנרגטית שעוזרת לרומם את המרץ ומצב הרוח הדרוש כדי להשלים משימות יום יומיות וכמו כן גם כאלו הדורשות יותר יצירתיות ודמיון.

למרות שזנים עתירי THCV כמו בלאק ביוטי - Black Beauty נחשבים למרגיעים מבחינה פיזית ומכאן גם השפעתם על תחושת הרעב והרצון לצרוך מזון, השפעתם העקרית ניכרת בתחושה אופורית מספקת המתעוררת בקרב הנהנים מהם. בנוסף - בעוד ההשפעה שלהם מתרוממת במהרה בזכות נוכחותו של ה-THCV, ראוי לציין שהיא גם נחלשת תוך זמן קצר יותר מהנפוץ עם גנטיקות עתירות THC.

מצד אחד, בלאק ביוטי - Black Beauty הוא לא זן קנאביס עם ריכוזי THCV דומיננטיים, אך מצד שני התפרחת מספקת אפשרות אידיאלית לצרכני קנאביס ומטופלים בקנאביס רפואי המעוניינים להימנע מסימפטום הרעב המתלווה לרוב לזנים בעלי אחוז THC ניכר. מדענים הוכיחו בניסויי מודל על מכרסמים שתמצית THCV טהורה יכולה להפחית את כמויות המזון שהנבדקים צרכו ולעודד ירידה במשקל. עם זאת, מבדקים אחרים מראים כי ההשפעה מפחיתת הרעב לא עובדת באותה צורה כאשר הקנבינואיד נצרך יחד עם THC.

אם כך, בלאק ביוטי - Black Beauty וזנים דומים לא בהכרח יעודדו הפחתה בכמות המזון הנצרכת על ידי הצרכנים הנהנים מהם ביום יום, אך הם בהכרח יכולים לסייע בתיווך תחושות הרעב והדחף לאוכל המתעורר לאחר צריכת מוצרי קנאביס עתירי THC. הדבר יכול לעודד דיאטה בריאה ושקולה יותר, ולעודד הפחתה בחטיפים ומזון קל עתיר סוכר, שומן ונתרן.

פוטנציאל רפואי אדיר

בלאק ביוטי - Black Beauty מוכיח את עצמו כזן בעל רף טיפוליות גבוה במיוחד. ה-THCV לכשעצמו מככב במוקד מחקרים רבים הרואים בו רכיב אורגני בעל פוטנציאל משמעותי לסייע למתמודדים עם סכרת ומשקל עודף דרך טיפולים משלימים וחלופיים לאלו המקובלים היום. זאת בלבד הופך את בלאק ביוטי - Black Beauty לזן שיכול יום אחד להפוך למשמעותי והכרחי בפיתוח תרופות לתסמינים ומחלות אלו. בנוסף, כמו גם הרבה קנבינואידים אחרים, THCV מחזיק בסגולות אנטי דלקתיות, אנטי אוקסידנטיות ומאלחשות. אם זה לא מספיק, מחקר עדכני גם מציע את הקנבינואיד כבעל תרומה משמעותית לסובלים מתסמונות נוירולוגיות ואוטואימוניות.

קשה לגידול

הודות לפריחה ההרמפרודיטית של הזן, גידול מוצלח של בלאק ביוטי - Black Beauty דורש את הטובים שבמגדלים. לצפות בצמח הייחודי מתפתח, גודל, מפריח, מבשיל ומשנה את צבע תפרחתו לגוון הסגול שחור דמוי הענבים שלו זו כנראה חוויה לכל חובב קנאביס, במיוחד אם הצמחים גדלים בחממה או בחוץ - תחת אור השמש, היכן שבלאק ביוטי - Black Beauty יכול לספוג את ספקטרום האור המלא שמציעה השמש ולבטא את עומק המורכבות המורפולוגית שלו בטבעיות.

זנים נוספים

×

ברוכים הבאים למאגר זני הקנאביס (Strains List)

אתה בן 18 לפחות?

על ידי גישה לאתר זה, אתה מקבל את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.