5 החומרים הטובים ביותר למיקרודוזינג

השיטה הזו, שהפכה לפופולרית וזכתה לתשומת לב המיינסטרים בזכות עובדי היי-טק שנטלו LSD במינון זעיר כדי להגביר את הפרודוקטיביות, כבר עברה כמה שינויים ושיפורים מאז.

אנשים מכל הסוגים החיים נוטלים כיום מיקרו מינונים של חומרים פסיכדליים, לא רק LSD או פסילוסיבין, בעיקר לצרכי בריאות הנפש. ניתן להשתמש בשיטה עם מגוון חומרים וליהנות מהשפעות חיוביות מאד.

LSD ופטריות פסילוסיבין הן הבחירות הנפוצות ביותר של מי שנוטל מינון מיקרו, אבל ישנם עוד חומרים רבים, כולל כמה פחות נפוצים כמו DMT או מסקלין, מהווים גם הם אופציות טובות למיקרודוזינג.

כאן נפרט 5 מהחומרים המתאימים ביותר ל- microdosing. 

מה זה מינון מיקרו

לא קיימת הגדרה מדעית למינון מיקרו. באופן כללי, מדובר בנטילה של מינון מזערי של החומר, מינון שאינו גורם להשפעה מנטלית מורגשת (תת-תפיסתי). הכמות היא בדרך כלל 1/20 עד 1/10 מהמינון הרגיל.

מינון מיקרו ניטל בדרך כלל מספר פעמים בשבוע לאורך תקופה מסוימת. ישנם מספר פרוטוקולים שונים של Microdosing, עם מספר שונה של ימים של נטילת מנה וימים בהם לא נוטלים כלום כדי לא לגרום לסבילות.

יתרונות וסיכונים של מיקרודוזינג

אין הרבה הוכחות מדעיות ליתרונות של מינון מיקרו. רוב המחקרים שבוצעו עד היום הם למעשה רק סקרים ושאלונים שחולקו למשתמשים, כלומר, מדובר רק בעדויות פרטיות שיש לקחת בעירבון מוגבל.

יש גם מי שטוען שכל ההשפעות המועילות של מיקרודוזינג הן רק בגלל אפקט הפלצבו.

ובכל זאת, קשה להתעלם מהדיווחים על יתרונות, הכוללים בין השאר:

·         שיפור מצב הרוח

·         הקלה על חרדה

·         הקלה על התמכרות

·         שיפור בריכוז

·         ויסות רגשי

·         יותר ביטחון עצמי

·         שיפור ביחסים בינאישיים

·         יותר אופטימיות

אמנם קיימות מעט הוכחות מדעיות לאותם יתרונות של מיקרודוזינג, אבל יש כיום יותר ויותר מחקרים על חומרים פסיכדליים במינונים גדולים, אשר מוכיחים עוד ועוד את קיומן של השפעות חיוביות.

תופעות הלוואי החיוביות של LSD ופסילוסיבין שנתגלו עד היום כוללות יכולת משמעותית להקל על דיכאון מז'ורי ולדכא את תגובת הפחד.

נראה שפסילוסיבין בפרט עוזר לקדם את הצמיחה של תאי מוח חדשים, מה שהופך אותו לטיפול פוטנציאלי בהפרעת דחק פוסט טראומטית, דיכאון ומצבים דומים אחרים.

יש גם מי שמדווח על השפעות שליליות של מינון מיקרו. דיווחים כאלה הם די נדירים וכוללים:

·         רגשנות מוגברת

·         כאבי ראש

·         בעיות שינה

·         עצבנות

·         חרדה

·         עייפות

החומרים הטובים ביותר והמתאימים ביותר למיקרו מינון

1.      פסילוסיבין

מינון מיקרו מקובל: 0.01-0.3 גרם פטריות מיובשות, 0.5-2 גרם פריה טריה

במינון מיקרו של פסילוסיבין צורכים פטריות מיובשות או טריות המכילות פסילוסיבין. ניתן לאכול אותן כפי שהן, בצורה של שוקולד המכיל אבקת פטריות, או על ידי נטילת כמוסות המכילות אבקת פטריות.

במינון כזה לא חווים הזיות או תופעות פסיכדליות אחרות, אלא רק בתחושה של קלילות וזרימה. 

2.      LSD

מינון מיקרו נפוץ: 10-20 מיקרוגרם

ה- LSD דומה מאד לפסילוסיבין במובנים מסוימים, אך גם שונה מאוד במובנים אחרים. מינון מיקרו של LSD בדרך מגביר את המיקוד והאנרגיה בניגוד למצב הקליל, הזורם והיצירתי הנגרם על ידי פסילוסיבין.

הכנה של מנת מיקרו של LSD עשויה להיות מסובכת. אפשר פשוט לגזור את ה"בולים" אבל מינון שנמדד לפי נפח הוא כנראה הטוב ביותר. בשיטה זו ממיסים LSD במים הקיים מכלור או בוודקה ואז מודדים את המינון בעזרת מזרק או טפטפת.

3.      THC

מינון מיקרו מקובל: 0.1-3 מ"ג

THC הוא אולי בחירה מפתיעה בהקשר של microdosing, אבל במינונים מזעריים יש לו השפעות מועילות מאד כמו שיפור במיקוד, יצירתיות וזכרון מילולי.

לא קיים מספיק מידע ממחקר, אבל לפי עדויות מינונים זעירים של THC הוכחו כמפחיתים כאב והתמכרות.

שאיפה של ג'וינט או ווייפ, או ביס ממאכל קנאביס במינון נמוך, מהווים מיקרו-מינון של THC שלא יגרום לעיניים אדומות ולא ישפיע על הזיכרון לטווח הקצר. חשוב מאד להתחיל לאט כדי שלא תהיו יותר מסטולים ממה שהתכוונתם.

4.      DMT

מינון מיקרו שכיח: 0.5-1.0 מ"ג

DMT, שידוע גם בשם "מולקולת הרוח", הוא חומר מעורר הזיה עוצמתי שיכול לגרום לטריפ שלא מהעולם הזה. יחד עם זאת, במינון מיקרו, DMT ידוע כמשרה תחושה של ביטחון, רוגע ואופטימיות.

ניתן לאדות DMT במכשיר אידוי, לעשן במקטרת או להסניף.

5.      מסקלין

מינון מיקרו נפוץ: 1 גרם קקטוס פיוטה מיובש או 3-5 גרם קקטוס סן פדרו מיובש

מסקלין נמצא באופן טבעי בקקטוסים פיוטה וסן פדרו. במינונים גבוהים, זהו חומר מעורר הזיה רב עוצמה. במיקרודוזינג, הוא עוזר לשפר את הריכוז, את מצב הרוח ואת ההשקפה הכללית על החיים.

סיכום

מינון מיקרו הוא תופעה חדשה יחסית עם שיטות ודרכים רבות לביצוע. מדענים (ופסיכונאוטים – חוקרי פסיכדליה) חוקרים ומתנסים במיקרודוזיג בחיי היומיום ומקבלים פידבק בזמן וחולקים את התגליות שלהם באינטרנט.

לאור משבר בריאות הנפש החמור סביב העולם, מינון מיקרו של חומרים פסיכדליים עשוי להציע דרך ייחודית להפחתת סבל ולהחלמה. רשימת החומרים המועילים כוללת פסילוסיבין, LSD ועוד כמה חשובים וטובים.

זנים נוספים

×

ברוכים הבאים למאגר זני הקנאביס (Strains List)

אתה בן 18 לפחות?

על ידי גישה לאתר זה, אתה מקבל את תנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.